درخواست مشاوره و ارسال سوال الو روانشناس در اینستاگرام الو روانشناس در تلگرام درخواست مشاوره و ارسال سوال الو روانشناس در اینستاگرام الو روانشناس در تلگرام

بخش روانشناسي كودك...فايده سختگیری کردن با بچه‌ها

t.me/alo_ravanshenas_ir :تلگرام " اَلو روانشناس "
بخش روانشناسي كودك...فايده سختگیری کردن با بچه‌ها
  • تاریخ ارسال : یکشنبه 11 اسفند 1392
تحقیقاتی که توسط think tank demos انجام شده است زندگی بیش از 9 هزار خانواده انگلیسی را مورد مطالعه قرار داده است. در این تحقیقات مشخص شد از بین این خانواده‌ها نزدیک به 13 درصد از والدین برای تربیت فرزندان خود از نظم و انظباط و سختگیری که البته با گرمی و محبت نیز همراه بوده است، استفاده می‌کنند.
دانشمندان با انجام این بررسی‌ها متوجه شدند بدون توجه به وضعیت اقتصادی و درآمد خانواده‌ها، والدینی که فرزندان خود را با این شیوه تربیت می‌کنند آنها را برای موفقیت در آینده آماده می‌کنند. فرزندان این خانواده‌ها بهتر می‌توانند احساسات خود را کنترل کرده و سریع‌تر خود را از ناامیدی و افسردگی رهایی ببخشند.
همچنین این بچه‌ها بهتر خود را با شرایط وفق می‌دهند، روی کار خود تمرکز می‌کنند و وظایف خود را با درصد موفقیت بیشتری به انجام می‌رسانند.این تحقیقات نشان می‌دهد این شیوه تربیت و آموزش است که انسان‌هایی با شخصیت محکم و موفق تحویل جامعه می‌دهد و نه وضعیت اقتصادی و درآمد خانواده‌ها یا شأن اجتماعی آنها.
البته محققان متوجه شدند شیوه‌های تربیتی موفق که همراه با آموزش نظم و اصول درست زندگی است در خانواده‌های دارای وضعیت بهتر اجتماعی و اقتصادی بیشتر مورد توجه قرار می‌گیرد که البته می‌توان گفت این خانواده‌ها به واسطه زندگی گذشته خود و چگونگی تربیت والدینشان به این موفقیت‌ها رسیده‌اند و به همین دلیل با آنها آشنا‌تر بوده و همین سیاست را نیز در مورد فرزندان خود به کار می‌برند.
همچنین سطح تحصیلات پدر و مادر هم در موفقیت فرزندان تأثیر زیادی دارد به طوری که محققان آن را مانند شیر دادن به کودکان تا سن 6 ماهگی مهم دانسته‌اند.
مهارت‌ها و شخصیت کودکان تأثیر بسیار مهمی در پیشرفت و موفقیت آنها در زندگی آینده آنها دارد. برای مثال تحقیقات نشان می‌دهد چگونگی شخصیت افراد، توانایی‌های آنها در مدیریت و قانونگذاری برای خودشان 33 برابر از فاکتورهای دیگر درآمد و موفقیت اقتصادی انسان‌ها را معین می‌کند


.


براي نمايش ادامه اين مطلب بايد عضو شويد !
نام کاربری :
رمز عبور :
تکرار رمز :
ایمیل :
نام اصلی :
کد امنیتی : *

اگر قبلا ثبت نام کرديد ميتوانيد از فرم زير وارد شويد و مطلب رو مشاهده نماييد !
نام کاربری :
رمز عبور :