درخواست مشاوره و ارسال سوال الو روانشناس در اینستاگرام الو روانشناس در تلگرام درخواست مشاوره و ارسال سوال الو روانشناس در اینستاگرام الو روانشناس در تلگرام

بخش روانشناسي كودك...الفباي برخورد با کودکان پرخاشگر

t.me/alo_ravanshenas_ir :تلگرام " اَلو روانشناس "
  • تاریخ ارسال : شنبه 17 اسفند 1392
از اين رو گاه هيجان خشم كودكان غليان نامتناسبي كرده و باعث اقدامات نسنجيده و تكانشي آنان مي شود. بنابراين شناخت و درك عصبانيت هاي كودكان يكي از مهم ترين و اصولي ترين دانش هايي است كه والدين مي بايست درباره فرزند خود داشته باشند.
اين آگاهي به كودكان كمك مي كند تا مهارت هاي كنترل خشم را از نخستين سال هاي كودكي بياموزند.
چندمفهوم اساسي در عصبانيت وجود دارد. يكي از اين مفاهيم، جايگاه هيجاني خشم در كودكان است.
كودكان معمولاً بر سر مسائل مختلف مانند اختلاف بر سر دارايي ها، آنچه دارند و دوست ندارند به ديگران بدهند و آنچه دارند و از سوي دوستشان مورد تمسخر قرار مي گيرد با هم دعوا و مشاجره مي كنند.
علت ديگر دعواي كودكان حمله فيزيكي است معمولاً كودكان به دليل نشناختن مفاهيم اصلي خشم هر برخوردي را از سوي دوست شان نشانه اي بر حمله فيزيكي مي دانند و به اين علت خشمگين مي شوند.
آنها حتي به واسطه درگيري هاي لفظي دعواهاي سختي مي كنند و از پذيرفته نشدن از سوي دوست شان به خشم مي آيند.
بنابراين علت خشم كودكان هر چه باشد، گاه بسيار بي دليل و ناپخته است و غالباً كودكان علت اصلي خشم در خودشان را نمي شناسند.
يكي ديگر از مفاهيم نهفته در خشم بيان عصبانيت است كودكان با شيوه هاي مختلف عصبانيت شان را بروز مي دهند. برخي هنگام عصبانيت خشم شان را خيلي سريع بروز مي دهند، برخي قهر مي كنند، برخي درگيري لفظي يا فيزيكي پيدا كرده و عده اي نيز با اجتناب از خشم و بي اهميت جلوه دادن موضوع خشم و هيجان پرخاشگري شان را بروز مي دهند. البته غالب كودكان كوچك تر به دنبال يك حامي مثل معلم، پدر و مادر و ... هستند

.


براي نمايش ادامه اين مطلب بايد عضو شويد !
نام کاربری :
رمز عبور :
تکرار رمز :
ایمیل :
نام اصلی :
کد امنیتی : *

اگر قبلا ثبت نام کرديد ميتوانيد از فرم زير وارد شويد و مطلب رو مشاهده نماييد !
نام کاربری :
رمز عبور :