درخواست مشاوره و ارسال سوال الو روانشناس در اینستاگرام الو روانشناس در تلگرام درخواست مشاوره و ارسال سوال الو روانشناس در اینستاگرام الو روانشناس در تلگرام
  • تاریخ ارسال : دوشنبه 19 اسفند 1392
انسان امروز هر چه بيشتر كندوكاو مي‌كند كمتر به نتيجه مي‌رسد، هر چه پيشتر مي‌رود ديوارهاي بزرگتري از مشكلات را پيش رويش مي‌بيند و هرچه كه به دنبال ناب‌ترين معناي باور مي‌گردد اين طنين در گوشش عميق‌تر نواخته مي‌شود كه بايد پايت را از دايره زمين فراتر بگذاري. در جريان زندگي در لحظه‌هاي دور از او گم شده است و به دنبال گشودن درهايي مي‌رود كه نويد موفقيت را دهد اما آيا در خانه مقصود را به صدا در مي‌آورد؟
انسان امروز درمانده‌تر، مستأصل‌تر و متحيرتر از هر زمان ديگري به معنا مي‌انديشد و مي‌خواهد پرواز كند و حس خوب پرواز را لمس كند اما مشغله‌هاي دنيا او را به بيراهه‌ها سوق داده است. براي يافتن معنا در خلوت خود به راز و نياز مي‌نشيند زيرا براي او كه معناي عالم در شناخت و ستايش خالق، به عنوان هستي بخش مهربان رنگ مي‌گيرد، تقاضاي بخشش و‌طلب رستگاري انگيزش‌دهنده به حساب مي‌آيند.

كليد گشايش مشكلات
در جريان زندگي سيل مشكلات و دغدغه‌ها به سمت بشر سرازير شده است و مشكلات روحي و رواني در رأس همه دغدغه‌ها انسان را تهديد مي‌كند. او در اين شرايط به دنبال ايده آلي مي‌گردد تا آرامش را به خود هديه كند و در دعا و نيايش است كه ايده‌آل‌ها را به ياد مي‌آورد. دكتر بهزاد رمضاني روانشناس باليني و مدرس دانشگاه می‌گوید: او ايده‌آل‌ها را مي‌پسندد و آن‌ها را سرلوحه خود قرار مي‌‌دهد ولي اغلب در حالي به جست‌وجوي آن‌ها مي‌رود كه از به‌ ياد آوردن روشي كه او را به ايده‌آل‌ها مي‌رساند، غفلت مي‌كند. در بسياري از موارد اين روش‌ها و راهكارها را ساده‌انديشانه و نا‌كارآمد مي‌داند در صورتي كه معادلات آسان‌تر از چيزي است كه او مي‌پندارد.


براي نمايش ادامه اين مطلب بايد عضو شويد !
نام کاربری :
رمز عبور :
تکرار رمز :
ایمیل :
نام اصلی :
کد امنیتی : *

اگر قبلا ثبت نام کرديد ميتوانيد از فرم زير وارد شويد و مطلب رو مشاهده نماييد !
نام کاربری :
رمز عبور :