درخواست مشاوره و ارسال سوال الو روانشناس در اینستاگرام الو روانشناس در تلگرام درخواست مشاوره و ارسال سوال الو روانشناس در اینستاگرام الو روانشناس در تلگرام

كنكوريا...ماه آخر کنکور، ماه طلایی

t.me/alo_ravanshenas_ir :تلگرام " اَلو روانشناس "
كنكوريا...ماه آخر کنکور، ماه طلایی
  • تاریخ ارسال : جمعه 16 اسفند 1392
اشتباه نکنید ! موضوع دوره ، مطالبی است که قبلاً فراگرفته اید و صرفاً مطالعه قبلی آنها مورد نظر نیست . مثلاً شما بارها یک فصل در ریاضیات را مطالعه کرده و اقدام به تست زنی نموده اید ولی پس از صرف وقت زیادی در عمل به این نتیجه رسیده اید که نمی توانید تستهای مربوط به آن را حل کنید بدیهی است که شما هنوز این فصل را فرا نگرفته اید و اگر واقعاً به این نتیجه رسیده اید که برای رفع مشکلتان نیاز به بازآموزی دارید دیگر مجال چنین کاری نیست . ولی اگر در فصل دیگری مطلب را آموخته اید و می توانید تستها را علیرغم اشکالات زیاد حل کنید و پیشرفت خود را مشاهده می کنید و کارتان در حد رفع اشکال – مرتب کردن مطالب در ذهن – و تسلط و حافظه ای کردن است وضعیت فرق می کند و باید این کار را با جدیت انجام دهید و شاید بتوان گفت بسیاری از داوطلبان عزیز در تعداد زیادی از مباحث ریاضی و فیزیک چنین وضعی دارند و انجام مراحل فوق ( رفع اشکال – مرتب کردن فرمولها و نکات – و نهایتاً حفظ کردن ) بدون تردید ضامن نتیجه گیری از زحمات قبلی است و عدم انجام آن موجب هدر رفتن روزهای زیادی است که صـرف مطـالعـات اولیـه در آن مباحث نموده اید .
چگونه و با چه برنامه ای عمل کنیم ؟
اول : دروس از نظر داوطلب به دو دسته تقسیم می شوند .
یک دسته شامل دروسی که به طور کامل خوانده شده – تست زده شده و دوره هم انجام گردیده است (وضعیت داوطلب در این دروس در آزمونهای انجام یافته بالای ۵۰% باشد)
و دسته دیگر دروسی که داوطلب بر آنها مسلط نشده است (وضعیت داوطلب در این دروس در کارنامة وی در آزمونهای انجام یافته زیر ۵۰% می باشد)
وقت روزانه خود را قسمت کنید .
بخش اصلی که حدود ۸۰ – ۷۰ درصد وقت روزانه را تشکیل میدهد صرف دروس دسته دوم کنید و بخش دیگر یعنی ۲۰ الی ۳۰ درصد را صرف دروس دسته اول نمایید . هدف از این کار این است که در حالیکه در حال رفع ضعفها و نقایص خود هستید و اغلب انرژی شما صرف این دروس می شود ، ارتباط خود را با دروس دسته اول قطع نکنید و تسلط و طراوت و توانایی فکرتان را در آنها حفظ کرده و حتی افزایش دهید و به این ترتیب به حفظ اعتماد به نفس آرامش روحی خود کمک کنید
.


براي نمايش ادامه اين مطلب بايد عضو شويد !
نام کاربری :
رمز عبور :
تکرار رمز :
ایمیل :
نام اصلی :
کد امنیتی : *

اگر قبلا ثبت نام کرديد ميتوانيد از فرم زير وارد شويد و مطلب رو مشاهده نماييد !
نام کاربری :
رمز عبور :