درخواست مشاوره و ارسال سوال الو روانشناس در اینستاگرام الو روانشناس در تلگرام درخواست مشاوره و ارسال سوال الو روانشناس در اینستاگرام الو روانشناس در تلگرام

سبك زندگي...توصيه روانشناسان: روياهاي شبانه خود را بنويسيد

t.me/alo_ravanshenas_ir :تلگرام " اَلو روانشناس "
سبك زندگي...توصيه روانشناسان: روياهاي شبانه خود را بنويسيد
  • تاریخ ارسال : سه شنبه 06 اسفند 1392
همه ما در خواب،‌ روياهايي مي‌بينم که اغلب هم آن‌ها را فراموش مي‌کنيم. اما همين روياها، مي‌توانند کليدي براي کشف ناهشيار ما و حتي درمان مشکلات و اختلالات رواني ما باشند. پس به آن‌ها بيشتر اهميت بدهيد.

روياهاي شبانه، پديده‌اي اسرارآميز در زندگي بشر هستند که قرن‌ها تئوري‌ها و فرضيه‌هاي مختلف،‌ کوشيده‌اند آن‌ها را توضيح دهند، اما همچنان، هاله‌اي از ابهام آن‌ها را در بر گرفته و توضيح چندان مشخصي براي آن‌ها وجود ندارد. روياها از هر جنسي که باشند و هر دليل و پايه‌اي که داشته باشند،‌ ظاهرا به هر حال مي‌توانند نشانگر وضعيت رواني ما باشند.
محققين مي‌گويند توجه به روياهاي افراد مي‌تواند بينش بيشتر در مورد مشکلات سلامت رواني آن‌ها را به همراه داشته باشد و احتمالا به درمان آن‌ها هم کمک کند.

به گزارش ديسکاوري، لنس استورم از دانشکده روانشناسي دانشگاه ادلايد،‌ مقاله خود در اين زمينه را در نشريه بين‌المللي مطالعات يونگين‌ها، منتشر کرده است. همان‌طور که از اسم نشريه پيدا است، اين نظريه به ديدگاه‌هاي روانشناس و روانپزشکي به نام کارل يونگ برمي‌گردد. در سال‌هاي آغازين قرن بيستم،‌ يونگ چنين عنوان کرد که بسياري از تصاويري که انسان‌ها در روياهاي شبانه خود مي‌بينند، ريشه در ناهشيار جمعي آن‌ها دارد. وي باور داشت که نشانه‌هايي که در روياها ديده مي‌شوند، حامل معاني خاصي در مورد وضعيت هيجاني افراد هستند، وضعيتي که مي‌تواند درک ما از آن فرد را افزايش دهد و نيز، به درمان او کمک کند


.


براي نمايش ادامه اين مطلب بايد عضو شويد !
نام کاربری :
رمز عبور :
تکرار رمز :
ایمیل :
نام اصلی :
کد امنیتی : *

اگر قبلا ثبت نام کرديد ميتوانيد از فرم زير وارد شويد و مطلب رو مشاهده نماييد !
نام کاربری :
رمز عبور :