درخواست مشاوره و ارسال سوال الو روانشناس در اینستاگرام الو روانشناس در تلگرام درخواست مشاوره و ارسال سوال الو روانشناس در اینستاگرام الو روانشناس در تلگرام

به دست اوردن ارامش در چند دقيقه

t.me/alo_ravanshenas_ir :تلگرام " اَلو روانشناس "
به دست اوردن ارامش در چند دقيقه
  • تاریخ ارسال : یکشنبه 21 ارديبهشت 1393
گاهی اوقات چنان از کارهای روزمره خسته و کلافه می‌شوید که اضطراب و نگرانی سراغ‌تان می‌آید، اما با چند روش زیر می‌توانید به سرعت آرامش‌تان را به‌دست آورید:

نفس عمیق بکشید

بیشتر مواقع ما ساده‌ترین چیز که همان تنفس عمیق است، فراموش می‌کنیم. هروقت احساس کلافگی کردید پنج بار نفس عمیق بکشید و اثر فوق‌العاده آن را ببینید.

به خودتان توجه کنید

وقتی غرق در کار می‌شوید ممکن است خود را براحتی فراموش کنید و به جسم‌تان استراحت ندهید. این کار موجب می‌شود روح‌تان نیز معذب شود. بنابراین هرازگاهی در روز و بین کارها به خودتان کمی استراحت دهید.

موفقیت‌های روزانه‌تان را یادداشت کنید

زندگی پراز موفقیت‌های کوچک روزانه است. همین‌که شما بتوانید کاری را در روز ـ هرقدرهم ساده ـ به پایان برسانید یعنی در آن کار موفق بوده اید.

بنابراین برای هرکدام از کارهایی که انجام می‌دهید ارزش قائل شوید و آنها را یادداشت کنید تا هرزمان که خسته و مضطرب بودید با یادآوری آنها احساس رضایت و آرامش کنید.

کارهایتان را اولویت‌بندی کنید

گاهی اوقات فهرست کارهای روزانه‌مان را چنان فشرده می‌چینیم که بیشتر از این‌که بتوانیم کاری از پیش ببریم باعث آشوب و دلهره در وجود خود می‌شویم. بنابراین برنامه‌هایتان را واقعی چیده و مطابق زمان‌ اولویت‌بندی کنید.

بازی کنید

بازی روشی عالی و فوق‌العاده برای آرامش یافتن است. هروقت از کار زیاد خسته شدید، بازی کنید هرنوع بازی که دوست داشتید از بازی‌های فکری گرفته تا بازی‌های مختلف رایانه‌ای و از این کار هم اصلا خجالت نکشید، واقعا لازم است.

تجسم کنید

بیشتر مواقع مغز نمی‌تواند بین واقعیت و تخیل تمایزی قائل شود. بنابراین هروقت بشدت احساس خستگی و به‌دنبال آن نگرانی کردید از تخیلات تان کمک بگیرید و با خود تصور کنید در مکانی بسیار عالی و آرامش بخش هستید. به این ترتیب دلشوره و نگرانی ناشی از مسائل روزمره از شما دور می‌شود.

با دیگران در ارتباط باشید

وقتی از چیزی خسته و دلزده می‌شوید، سعی کنید با دوستی یا کسی که موجب آرامش‌تان می‌شود تماس بگیرید. از آنجا که ما موجوداتی اجتماعی هستیم، ارتباط با دیگران بویژه افرادی که دوستشان داریم به روحیه‌مان قدرت می‌بخشد.