درخواست مشاوره و ارسال سوال الو روانشناس در اینستاگرام الو روانشناس در تلگرام درخواست مشاوره و ارسال سوال الو روانشناس در اینستاگرام الو روانشناس در تلگرام

كمك به دوستيابي فرزندان

t.me/alo_ravanshenas_ir :تلگرام " اَلو روانشناس "
  • تاریخ ارسال : پنجشنبه 25 ارديبهشت 1393
در این دنیای پرتلاطم، داشتن یک دوست واقعی می‌تواند نعمت بزرگی باشد. اگر والدین بدانند کودکشان یک دوست خوب دارد خیالشان راحت می‌شود، زیرا اخلاق و رفتار دوستان در یکدیگر اثر می‌گذارد، اما با اندکی غفلت ممکن است کودک به دام دوستان ناباب، مواد مخدر، سیگار، روابط جنسی، رفتارهای خشونت آمیز و... بیفتد و هر چه سن کودک بالاتر برود بیشتر در معرض این خطرات قرار خواهد گرفت.

به این ترتیب یک پدر و مادر آگاه نمی‌توانند نسبت به دوستان فرزندشان بخصوص در دوران نوجوانی و جوانی بی‌تفاوت باشند؛ چرا که این کار نه به صلاح فرزند است نه پدر و مادر.


همان‌طور که ما احتیاج به یک دوست خوب داریم، بچه‌های ما نیز احتیاج دارند و ما نمی‌توانیم آنها را از این خواسته طبیعی محروم کنیم، زیرا بچه‌ای که دوست نداشته باشد حقیقتا احساس تنهایی می‌کند، درست شبیه خود ما.


گاهی فرزندتان به شما می‌گوید با چند تا از بچه‌های همسایه دوست شده که یکی قلدر است و خودش را رئیس همه می‌داند و به بچه‌های کوچک‌تر زور می‌گوید، دیگری خجالتی است، آن یکی ترسو است و... با این حال آنها با هم بازی می‌کنند. درست است که این صفات، صفات خوبی نیست، ولی ما می‌توانیم درس‌های زیادی از یک دوست قلدر یا خجالتی یا خودخواه... بیاموزیم، مثلا می‌آموزیم هیچ کس کامل نیست و هر کسی دارای نقاط ضعف می‌باشد، می‌آموزیم که چگونه در مقابل نقاط ضعف دیگران صبور باشیم و درست برخورد کنیم


ادامه در ادامه مطلب.


براي نمايش ادامه اين مطلب بايد عضو شويد !
نام کاربری :
رمز عبور :
تکرار رمز :
ایمیل :
نام اصلی :
کد امنیتی : *

اگر قبلا ثبت نام کرديد ميتوانيد از فرم زير وارد شويد و مطلب رو مشاهده نماييد !
نام کاربری :
رمز عبور :