درخواست مشاوره و ارسال سوال الو روانشناس در اینستاگرام الو روانشناس در تلگرام درخواست مشاوره و ارسال سوال الو روانشناس در اینستاگرام الو روانشناس در تلگرام
غرق در بازي-يك سوم جمعيت كشور سنين بين 7تا40 از بازي هاي رايانه اي استفاده ميكنند
  • تاریخ ارسال : چهارشنبه 31 ارديبهشت 1393
وای یک بازی جدید اومده به نام آفتابه!» بی‌مقدمه شروع به توضیح دادن گیم جدید کرد. دیگران هم به صفحه گوشی او چشم دوختند تا کسی از فواید این بازی بی‌نصیب نماند. بازی بسرعت در میان گوشی‌ها بلوتوث شد.

طراح این بازی یک نفر ایرانی است؛ گرافیکش هم عالی. لابد فکر کردید قصد داریم این بازی را به شما معرفی کنیم؛ هیچ هم این طور نیست می‌خواهیم برویم به دل سکوتی که در مهمانی حاکم شده بود همه سرها در گوشی‌ها فرو رفته و انگشت‌ها روی صفحه تاچ حرکت می‌کرد، هیچ چشمی پلک نمی‌زد!

داخل مترو، اتوبوس، صف انتظار بیمارستان، بانک و... شما دیگر تنها نیستید. حتی در مهمانی‌هایی که همه دور هم جمع هستند افراد با کیلومترها فاصله تنها کنار هم نشسته‌اند. مسن‌ها چیز زیادی از بازی نمی‌دانند و جوان‌ها سر در کار خویش دارند و القصه سکوت بود و سر‌های برافتاده بر گوشی‌های همراه که همیشه همراهشان بود. صاحبان فناوری نیک فهمیدند که نمی‌شود و نمی‌توان با رایانه همه فرصت‌های یک نفر را تصاحب کرد، پس شروع کردند به کوچک کردن فناوری‌های خویش. لپ‌تاپ آمد، تبلت و... و آخر سر همه محتویات داخل یک گوشی جا خوش کرد. از آن همه فرهنگ مهمانی که پر بود از شوخی و غزل و ... رسیدیم به سکوت وگیم آفتابه!

آمار؛ نویدبخش و هشداردهنده

در چند روز اخیر آمارهایی از سوی مسئولان بنیاد ملی درخصوص بازی‌های رایانه‌ای اعلام شد که براساس آن یک‌سوم جمعیت کشور که در گروه سنی بین هفت تا 40 سال قرار دارند از بازی‌های رایانه‌ای استفاده می‌کنند؛ این آمار از سویی یک پیام نویدبخش به تولیدکنندگان بازی‌های رایانه‌ای است و از طرف دیگر نیز زنگ هشداری خواهد بود برای جامعه که سخت مجذوب هیجان و گرافیک رنگین آن شده‌اند. براساس آمار اعلامی از هر سه ایرانی یک نفر از بازی‌های رایانه‌ای استفاده می‌کند و 80 درصد از علاقه‌مندان به این بازی‌ها را رده سنی هشت تا 15 سال تشکیل می‌دهند. بد نیست‌ بدانید میزان سیمکارت‌های ثبت شده در ایران بیش از جمعیت است؛ با وجود این ، این آمارها هیچ اشاره‌ای به میزان بازی‌هایی که با گوشی همراه انجام می‌شود ندارد و با احتساب این موضوع بی‌تردید باید آمار را فراتر از این ببینیم. گزارش منتشر شده از سوی ایسنا نیز حاکی از آن است که روزانه افراد به طور متوسط دو ساعت از وقتشان را به این باز‌ی‌ها سرگرم هستند.

آسیب‌های اجتماعی


ادامه در ادامه مطلب


براي نمايش ادامه اين مطلب بايد عضو شويد !
نام کاربری :
رمز عبور :
تکرار رمز :
ایمیل :
نام اصلی :
کد امنیتی : *

اگر قبلا ثبت نام کرديد ميتوانيد از فرم زير وارد شويد و مطلب رو مشاهده نماييد !
نام کاربری :
رمز عبور :