درخواست مشاوره و ارسال سوال الو روانشناس در اینستاگرام الو روانشناس در تلگرام درخواست مشاوره و ارسال سوال الو روانشناس در اینستاگرام الو روانشناس در تلگرام

صبور باشيد . . .

t.me/alo_ravanshenas_ir :تلگرام " اَلو روانشناس "
صبور باشيد .  .  .
  • تاریخ ارسال : یکشنبه 04 خرداد 1393
صبور بودن هرگز آسان نیست و گاهی اوقات سخت‌تر از هرچیزی به نظر می‌رسد، اما صبر و تحمل خصوصیتی است که باید آن را در وجود خود پرورش داده و پس از مدتی تمرین می‌توانید از نتیجه رضایت‌بخش آن که وجودتان را سرشار از آرامش می‌کند، لذت ببرید و به این ترتیب کیفیت زندگی‌تان روز به روز بهتر شود.

قبل از هر چیز با خود فکر کنید چرا آرامش ندارید و تحمل‌تان تمام شده است. ممکن است منتظر یک قرار ملاقات مهمی باشید یا در مدت زمانی کوتاه می‌خواهید چند کار را انجام دهید؛ در این‌گونه مواقع صبر و تحمل بسیار کم می‌شود. برای این‌که آرامش‌تان را از دست ندهید اولا برنامه‌هایتان را واقعی و براساس وقت تان تنظیم کنید و همچنین به خود یاد بدهید هرگز برای انجام گرفتن کاری عجله نداشته باشید و آرامش پیشه کنید.

گاهی اوقات نیز موضوعاتی خارج از تحمل‌تان است؛ آنها را شناسایی کنید و مواردی که موجب اضطراب، ناامیدی و در نتیجه از دست دادن صبرتان می‌شود، در فهرستی یادداشت کنید و آنها را چون حقیقتی بپذیرید تا بتوانید بهتر با آنها روبه‌رو شوید. این کار کمک می‌کند صبرتان زیاد شود.

به مدت یک تا چند هفته، هروقت احساس ناشکیبایی کردید علت و زمان آن را درجایی یادداشت کنید و این کار را حتما با دقت کامل انجام دهید. پس از یک مدت نسبت به تغییر حالات روحی‌تان آگاهی بیشتری پیدا می‌کنید و قبل از این‌که اوضاع روحی‌تان بدتر شود، می‌توانید چاره‌ای بیندیشید. مثلا به پیاده‌روی بپردازید یا موسیقی آرام‌بخشی را گوش کنید.

اگر بیشتر مواقع گرفتار ناشکیبایی عمیقی هستید و تعدادشان به حدی رسیده که زندگی و روابط اجتماعی‌تان را مختل کرده است، باید طرز تفکر خود نسبت به زندگی را تغییر دهید. این کار را می‌توانید در کنار مشاوران زبده و با احساس مسئولیت انجام دهید.

تنفس عمیق در هوای آزاد نیز از بی‌حوصلگی‌تان کاسته و قدرت تحمل‌تان را بالا می‌برد.

همیشه به خودتان یادآوری کنید هرکاری وقت‌گیر است و زمان می‌طلبد. بنابراین اگر شما اصرار دارید تمام کارهایتان بسرعت انجام شوند با این تفکر هرگز آرامش نخواهید داشت و چیزی را نمی‌توانید تحمل کنید. طرزفکرتان را عوض کنید.

امیدوارباشید؛ به خود یادآوری کنید که در نهایت به هر چه بخواهید می‌رسید. فقط باید با حوصله کارهای مربوط به آن را انجام دهید و بتدریج به موفقیت و خواسته‌تان نزدیک شوید.