درخواست مشاوره و ارسال سوال الو روانشناس در اینستاگرام الو روانشناس در تلگرام درخواست مشاوره و ارسال سوال الو روانشناس در اینستاگرام الو روانشناس در تلگرام

پله آخر کنکور 93

t.me/alo_ravanshenas_ir :تلگرام " اَلو روانشناس "
  • تاریخ ارسال : جمعه 16 خرداد 1393

هیچ پشتیبانی جز مشاور نیست

حضرت علی (ع)

هرچقدر که داریم نزدیک کنکور میشیم ی احساسی از درون میگه ، همین خستگی ها هم لذت بخش هست ؛ نگرانش نباش

 بهش می تونی برسی

 همیشه و همیشه همیشه سعی خودت کن تا به اون خستگی برسی ، خستگی که ناشی از تحمل هزار و یک راهه و تویی که الان داری کم کم به پایام این مسیر میرسی

کنکوری های عزیز 93 خدا قوت،

بالاخره بعد از ماه ها تلاش و دست و پنجه نرم کردن با انواع سختی های مسیر کنکور به خرداد ماه رسیدیم و کم کم شمارش معکوس داره شروع میشه.

به عقیده ی من خرداد ماه و این فاصله ی یک ماهه تا کنکور از اهمیت بسیار زیادی برخورداره.  به عبارت دیگه تمام 11 ماه گذشته به یک طرف و این یک ماه طرف دیگه!

شاید بپرسی چطوری یک ماه می تونه ارزشی برابر یا حتی بیشتر از 11 ماه داشته باشه؟ یعنی اگه کسی تو 11 ماه گذشته سستی کرده باشه، تنبلی کرده باشه و حالا به خودش اومده باشه می تونه جبران کنه و در کنکور 93 رتبه ی خوبی به دست بیاره و در دانشگاه مورد علاقه اش قبول بشه؟

پاسخ من بی شک بله است! نه تنها می تونه در دانشگاه مورد علاقه اش قبول بشه، بلکه می تونه در رشته ی مورد علاقه اش در دانشگاه مورد نظرش قبول بشه. قبل از اینکه بیشتر توضیح بدم، اجازه بده مثالی بزنم:

میگن یه دانش آموزی سر کلاس ریاضی خوابش برد. وقتی که زنگ رو زدن بیدار شد و با عجله دو مسئله ای رو که معلم روی تخته سیاه نوشته بود، یادداشت کرد و به خیال اینکه معلو اونها رو به عنوان تکلیف منزل داده، به خونه برد و تمام اون روز و اون شب رو برای حل اون مسئله ها گذروند.

هیچ کدوم از مسئله ها رو نتونست حل کنه، اما در تمام طول هفته دست از تلاش بر نداشت تا بالاخره یکی از این مسئله ها رو حل کرد و به کلاس آورد.

معلم خیلی تعجب کرد. چون اون دو مسئله از مسائل غیر قابل حل در ریاضی بودن. اگر این دانش آموز سر کلاس خوابش نمی برد و این نکته رو می دونست که مسائل غیر قابل حل هستن، احتمالا اونها رو حل نمی کرد، ولی چون به خودش تلقین نکرده بود که مسئله غیر قابل حله و بر عکس باور داشت که باید اون مسئله رو حل کنه، بالاخره راهی واسه ی حلش پیدا کرد. چون این قانون زندگیه، این راه و رسم خدا و کائناته که انسانها فقط به چیزهایی می رسن که باورش داشته باشن، حالا این انسان می خواد یه کنکوری باشه یا یه فرد 60 ساله. هیچ فرقی نمی کنه، قانون قانونه و ثابت.

دوست عزیز حتما این رو می دونی که برای موفقیت و رسیدن به هدف، برای رسیدن به موفقیت در کنکور، برای رسیدن به آینده ی تحصیلی و شغلی مورد نظرت باید تلاش بکنی، باید درس بخونی و خلاصه تلاش جسمی داشته باشی. اگر می خوای یه مساله حسابان رو حل کنی، یا به یه سوال ژنتیک پاسخ بدی اول باید به اندازه کافی راجع به اون درس بدونی، مطالعش کنی تا مسئله رو درک کنی و حالا بتونی به راحتی حلش کنی. درسته؟

اما طبق تحقیقات دانشگاه ییل آمریکا ( بزرگترین و معتبرترین دانشگاه تحقیقاتی در سراسر جهان) این پروسه فقط 15 درصد مسیر رو تشکیل میده. یعنی به عبارت دیگه، تمام تلاش های جسمی و مطالعاتی و شب بیداری های این 11 ماهه و این درس خوندن ها اگر چه که به شدت لازمه ولی کافی نیست و فقط 15 درصد موفقیت تو در کنکور و پذیرش در رشته ی مورد علاقه ات رو تضمین می کنه. تحققیقات 25 ساله دانشگاه ییل روی 12000 دانشجو نشون میده که 85 درصد باقی مونده به باورها، نگرش، و انگیزه دانش آموز بستگی داره که در کنکور قبول بشه یا قبول نشه، نمرات خوب بگیره یا نگیره و در یک کلام در زندگیش، شخص موفقی باشه یا نباشه!

بهترین ها متعلق به توست و تو شایسته به_ _ _ترین هایی

مشاور کنکور تلفنی با دکتر افشار

برنامه ریزی و مشتور نام آشنای معتبرترین مراکز آموزشی کشور و رسانه