درخواست مشاوره و ارسال سوال الو روانشناس در اینستاگرام الو روانشناس در تلگرام درخواست مشاوره و ارسال سوال الو روانشناس در اینستاگرام الو روانشناس در تلگرام

افسردكي ناشي از فصل

t.me/alo_ravanshenas_ir :تلگرام " اَلو روانشناس "
  • تاریخ ارسال : سه شنبه 06 آبان 1393
در یک روز زیبای پاییزی معمولا مردم، به فضای بازمی‌روند تا قبل از این که زمستان از راه برسد، وجود خود را از خورشید که هنوز گرمایش را دریغ نکرده است، گرم کنند.

قدم می‌زنند و شادی می‌کنند، اما در عین حال چیزی در اعماق قلبشان حس می‌شود که می‌تواند این خوشی را محو کند. احساس خوبشان گاه بسرعت از بین می‌رود و جایش را به افسردگی می‌دهد. اگر شما نیز چنین احساسی دارید باید گفت گرفتار افسردگی ناشی از فصل پاییز شده‌اید.

افرادی که دچار افسردگی پاییزی می‌شوند احساسات غریبی را تجربه می‌کنند، نسبت به همه چیز و اطرافیانشان بی‌علاقه می‌شوند، بی‌دلیل گریه می‌کنند و در برابر کوچک‌ترین موضوع ناراحت‌کننده واکنش‌های شدید بروز می‌دهند. بیشتر مواقع فرد مبتلا به دنبال یافتن دلیلی خوب برای این حالت خود است واز مواردی مانند کار زیاد، کارهای خانه، نگهداری از بچه‌ها و مشغله‌ها یاد کرده و تصور می‌کند شاید دلیل این حال روحی‌اش یکی از این موارد باشد. البته ممکن است این موضوعات انسان را خسته و دلزده کند، اما موضوع اینجاست که این حالت بد، روزهای بعد هم تکرار می‌شود و فرد از این‌ که بی‌دلیل غمگین است، متعجب می‌شود. تعداد بسیاری از مردم متوجه شده‌اند با شروع پاییز این حالات در آنها نیز به وجود می‌آید و باید گفت در دنیای امروز پدیده‌ای کاملا طبیعی است و به افسردگی فصلی مشهور است.


براي نمايش ادامه اين مطلب بايد عضو شويد !
نام کاربری :
رمز عبور :
تکرار رمز :
ایمیل :
نام اصلی :
کد امنیتی : *

اگر قبلا ثبت نام کرديد ميتوانيد از فرم زير وارد شويد و مطلب رو مشاهده نماييد !
نام کاربری :
رمز عبور :