درخواست مشاوره و ارسال سوال الو روانشناس در اینستاگرام الو روانشناس در تلگرام درخواست مشاوره و ارسال سوال الو روانشناس در اینستاگرام الو روانشناس در تلگرام

«س» مثل سیسمونی «س» مثل سرنوشت

t.me/alo_ravanshenas_ir :تلگرام " اَلو روانشناس "
«س» مثل سیسمونی «س» مثل سرنوشت
  • تاریخ ارسال : سه شنبه 13 آبان 1393
از زمان انتظار تولد فرزند، کم‌کم نخستین برنامه‌ریزی‌ها برای استقبال از نوزاد شروع می‌شود.

خريد سيسموني يكي از اين نخستين خشت‌هاي تربيت كودك است كه ا گر كج چيده شود، ديوار تربيت نامناسب كودك مي‌تواند تا ثريا ،خانواده را گرفتار كند!تب خريد سيسموني در اين روزها اگرچه با انواع فرهنگ‌هايي كه گاهي خوب است و گاهي بد همراه است و آثار طولاني مدت بر تربيت كودكان مي‌گذارد اما نكته‌هاي زيادي دارد كه اغلب خانواده‌ها از آن غافل هستند و كمتر به پيامدهاي آن توجه مي‌كنند.‌ضمن آنكه اگر از آثار خريد نامناسب سيسموني براي بزرگ‌ترها بگذريم از پيامدهاي بلندمدتي كه آثار اينگونه سيسموني‌ها روي تربيت بچه‌ها دارد، نمي‌توان گذشت.

اين خريد ختم به خير نمي‌شود!

از اواسط دوران بارداري، زمزمه خريد سيسموني در خانواده‌ها ‌شروع مي‌شود و اگر تازه مادران و خانواده‌ها به جاي تمركز بر شرايط شاد و آرامش‌بخش استقبال از نوزاد در راه، به فكر خريدي منحصر به فرد، مارك‌دار و ويژه باشند، ممكن است به استقبال نگراني و احتمالا مشاجره و خستگي و... ‌ بروند. آنچه در دوران بارداري اولويت دارد، آرامش روحي مادر است و اگر خريد سيسموني موجب چالش‌هاي مالي و در پي آن بحث‌هاي خانوادگي و... شود و يا اصرار به خريدي چشمگير موجب دغدغه فكري و گشت‌وگذار‌هاي طولاني و همراه با نگراني شود، اولين سوغات اين سيسموني آسيب به سلامت روحي و جسمي مادر و در پي آن جنين است.

براي خريد سيسموني شايد 24ساعت هم كافي باشد اما لازمه آن فكر و برنامه‌ريزي قبل از خريد است؛ چراكه اگر بدون آمادگي فكري به فروشگاه‌هاي سيسموني مراجعه كنيد، احتمالا فروشنده است كه ليست خريد سيسموني را به شما القا مي‌كند. فروشنده در اين ليست‌ها توصيه‌هاي بلند بالايي را جمع‌آوري كرده است كه براي خريدار بن‌بستي از نيازهاي واقعي و كاذب مي‌سازد كه كار را سخت‌تر مي‌كند. گاهي كاربرد بعضي از وسايل ليست اين فروشگاه‌ها موجب تعجب و خنده خريدارها مي‌شود اما عدم‌برنامه‌ريزي قبلي و نيازسنجي توسط مشتري و بازاريابي فروشنده ممكن است در نهايت شما را با خرج‌هاي اضافي و بسته‌هاي بزرگ خريد به خانه بفرستد كه جز اشغال فضاي خانه كاربرد ديگري براي شما و فرزندتان ندارد.

لذت‌بردن را از كودك خود دريغ نكنيد


براي نمايش ادامه اين مطلب بايد عضو شويد !
نام کاربری :
رمز عبور :
تکرار رمز :
ایمیل :
نام اصلی :
کد امنیتی : *

اگر قبلا ثبت نام کرديد ميتوانيد از فرم زير وارد شويد و مطلب رو مشاهده نماييد !
نام کاربری :
رمز عبور :