درخواست مشاوره و ارسال سوال الو روانشناس در اینستاگرام الو روانشناس در تلگرام درخواست مشاوره و ارسال سوال الو روانشناس در اینستاگرام الو روانشناس در تلگرام

ریـزه کاری‌های معلمی

t.me/alo_ravanshenas_ir :تلگرام " اَلو روانشناس "
ریـزه کاری‌های معلمی
  • تاریخ ارسال : چهارشنبه 14 آبان 1393
نمی دانم این روزها و سال‌ها گذارتان به کلاس‌های مدرسه افتاده یا نه. اگر حتی به طور اتفاقی ساعتی را در کلاس‌های مدارس با بچه‌های نسل جدید گذرانده باشید نخستین چیزی که توجهتان را جلب می‌کند شدت شیطنت و غیرقابل مهار بودن بچه‌هاست؛ حالتی که برای ما بچه‌های نسل ترکه و شیلنگ یا حتی بچه‌های قدیمی‌تر نسل فلک و پامرغی غیرقابل باور است.

خوشبختانه اين روزها ديگر تنبيه بدني در مدارس جايي ندارد و معلمان بايد از روش‌هاي نوين مديريت كلاس براي تربيت و آموزش بچه‌ها استفاده كنند. در اين صفحه سعي كرده‌ايم خصوصيات يك معلم كارآمد و روش‌هاي نوين مديريت كلاس را شسته و رفته و جمع و جور بيان كنيم؛ روش‌هايي كه يقينا معلمين كهنه‌كار به خوبي با آنها آشنايي دارند اما مرور آنها براي معلمين تازه‌كار شايد خالي از لطف نباشد.

‌ محبت را فراموش نكنيد

هر جا كه بحث از تربيت انسان و به كمال رساندن آن باشد يقينا محبت حرف اول را مي‌زند. شما بايد به‌گونه‌اي رفتار كنيد كه بچه‌ها از محبت‌آميز بودن رفتارتان نسبت به‌خودشان مطمئن باشند؛ يعني همانطور كه اغلب بچه‌ها مي‌دانند كه پدر و مادر، آنها را دوست دارند و حتي اگر آنها را تنبيه مي‌كنند به‌خاطر خودشان است شما هم بايد محبت و دوست داشتنتان را در طول زمان و از روش‌هاي مختلف به بچه‌ها اثبات كنيد.

‌ الگوي خوبي باشيد

بدانيد كه دانش‌آموزان آنگونه رفتار مي‌كنند كه از شما مي‌بينند بنابراين شما به‌عنوان يك معلم الگوي خوبي از رفتار صحيح و محترمانه براي دانش‌آموزان باشيد و طوري با دانش‌آموزان رفتار كنيد كه انتظار داريد آنان با شما رفتار كنند.

‌ در كلامتان به دانش‌آموزان حق انتخاب بدهيد


براي نمايش ادامه اين مطلب بايد عضو شويد !
نام کاربری :
رمز عبور :
تکرار رمز :
ایمیل :
نام اصلی :
کد امنیتی : *

اگر قبلا ثبت نام کرديد ميتوانيد از فرم زير وارد شويد و مطلب رو مشاهده نماييد !
نام کاربری :
رمز عبور :