درخواست مشاوره و ارسال سوال الو روانشناس در اینستاگرام الو روانشناس در تلگرام درخواست مشاوره و ارسال سوال الو روانشناس در اینستاگرام الو روانشناس در تلگرام

زنگ اول؛ مسئولیت‌پذیری

t.me/alo_ravanshenas_ir :تلگرام " اَلو روانشناس "
زنگ اول؛ مسئولیت‌پذیری
  • تاریخ ارسال : پنجشنبه 15 آبان 1393
اسم مسئولیت‌پذیری که می‌آید، داغ دل خیلی از پدر و مادرها تازه می‌شود. اگر شما هم از این دسته‌اید یا حداقل دوست ندارید در آینده نزدیک به این دسته از والدین بپیوندید، شروع مدرسه فرصت خوبی است که آموزش مسئولیت‌پذیری را خیلی جدی شروع کنید.

بسياري از والدين طوري از بي‌مسئوليتي بچه‌ها حرف مي‌زنند انگار يادشان رفته خودشان چه سهم مهمي در اين شرايط دارند. واقعيت اين است كه آدم‌ها مسئوليت‌پذير يا بي‌مسئوليت به دنيا نمي‌آيند بلكه ياد مي‌گيرند كه مسئوليت‌پذيري اصلا چيست و چطور بايد مسئوليت‌پذير باشند. پس، سهم خودتان به‌عنوان پدر و مادر را دست‌كم نگيريد و از همين امروز، يك برنامه جدي، منظم و بلندمدت براي آموزش مسئوليت‌پذيري به فرزندتان داشته باشيد. شايد هنوز ترديد داريد يا مطمئن نيستيد كه بخواهيد چنين باري را روي دوش فرزند دلبندتان بگذاريد. شايدفكر مي‌كنيد برايش سخت باشد. چطور است كمي به شرايط يك آدم بي‌مسئوليت در بزرگسالي فكر كنيد مثلا در نقش يك كارمند يا همسري كه مسئوليت‌پذيري بلد نيست. دوست داريد فرزندتان در چنين جايگاهي باشد؟ آيا موفقيتي براي او با چنين شرايطي متصور هستيد؟

تا كي شما به جايش راه مي‌رويد؟


براي نمايش ادامه اين مطلب بايد عضو شويد !
نام کاربری :
رمز عبور :
تکرار رمز :
ایمیل :
نام اصلی :
کد امنیتی : *

اگر قبلا ثبت نام کرديد ميتوانيد از فرم زير وارد شويد و مطلب رو مشاهده نماييد !
نام کاربری :
رمز عبور :