درخواست مشاوره و ارسال سوال الو روانشناس در اینستاگرام الو روانشناس در تلگرام درخواست مشاوره و ارسال سوال الو روانشناس در اینستاگرام الو روانشناس در تلگرام

مامان بیا با من باش

t.me/alo_ravanshenas_ir :تلگرام " اَلو روانشناس "
مامان بیا با من باش
  • تاریخ ارسال : یکشنبه 18 آبان 1393
مادران شاغل به‌خاطر تنوع مسئولیت‌هایی که به‌عهده دارند، مفهوم کمبود وقت را بهتر از دیگران درک می‌کنند زیرا هم باید زمان زیادی را برای کارکردن در خارج از خانه بگذرانند و هم در داخل منزل مراقب فرزندان خود باشند و همزمان امور خانه را هم سروسامان بدهند.

اگر شما هم يك مادر شاغل هستيد حتما مفهوم كمبود وقت، خستگي و نگراني را بسيار خوب درك مي‌كنيد. نگران نباشيد! ما مي‌خواهيم به شما كمك كنيم كه بتوانيد كمي به زندگي و مسئوليت‌هاي خود سروسامان بدهيد.

به خودتان بياييد

مسلما اگر شما بين نقش‌هاي مختلف خود تعادل و هماهنگي ايجاد نكنيد دچار مشكل مي‌شويد. به‌طوري كه ممكن است اين مسئله از يك طرف شما را دچار آسيب‌هايي چون خستگي مفرط، استرس‌هاي مداوم، فشارهاي روحي و رواني و افسردگي كند و از سوي ديگر منجر به كم‌رنگ‌شدن روابط خانوادگي شما و آسيب‌هاي تربيتي براي كودكان‌تان بشود. پيشنهاد مناسب اين است كه براي مواجهه‌ صحيح با اين موضوع برنامه‌ريزي دقيق و حساب‌شده داشته باشيد كه به وسيله آن بتوانيد زماني را كه در خانه هستيد كيفيت ببخشيد. عملكرد شما مهم‌ترين هديه‌اي است كه به خانواده مي‌دهيد. مادري يكي از مهم‌ترين نقش‌هاي شماست؛ پس: ‌ سعي كنيد زمان صرف صبحانه را به‌گونه‌اي تنظيم كنيد كه با آرامش كامل دركنار فرزندانتان صبحانه بخوريد و در مورد كارهايي كه قرار است انجام بگيرد، صحبت كنيد. با اين كار هم شما صبحانه خورده‌ايد و هم اينكه زماني هرچند كوتاه را در كنار بچه‌ها گذرانده‌ايد.

وقتي به خانه مي‌رسيد حتما زماني را براي استراحت خود درنظر بگيريد. اين زمان مي‌تواند كوتاه باشد اما براي انرژي گرفتن شما مؤثر است. مي‌توانيد چند دقيقه دراز بكشيد و چشم‌هاي خودتان را ببنديد يا يك دوش آب خنك بگيريد. كمي به ظاهرتان برسيد؛ يك ليوان قهوه يا چاي گرم بنوشيد و بعد به سراغ بقيه وظايفتان برويد.


براي نمايش ادامه اين مطلب بايد عضو شويد !
نام کاربری :
رمز عبور :
تکرار رمز :
ایمیل :
نام اصلی :
کد امنیتی : *

اگر قبلا ثبت نام کرديد ميتوانيد از فرم زير وارد شويد و مطلب رو مشاهده نماييد !
نام کاربری :
رمز عبور :