درخواست مشاوره و ارسال سوال الو روانشناس در اینستاگرام الو روانشناس در تلگرام درخواست مشاوره و ارسال سوال الو روانشناس در اینستاگرام الو روانشناس در تلگرام

باد آورده را بـاد می‌برد!

t.me/alo_ravanshenas_ir :تلگرام " اَلو روانشناس "
باد آورده را بـاد می‌برد!
  • تاریخ ارسال : جمعه 23 آبان 1393
باد آورده را بـاد می‌برد!

جلوی آینه می‌ایستد. سینه را سپر می‌کند و جلو می‌دهد. بعد فیگور بازو را اجرا می‌کند تا ببیند عضلاتش چقدر «دم» کرده‌اند.

لبخند رضايتي روي لب‌هايش مي‌نشيند... امروزه ورزش پرورش اندام و بدنسازي تقريباً در همه جاي جهان طرفداران بي‌شماري دارد چرا كه حتي انسان‌هاي قرن بيست و يكمي هم مي‌خواهند بدني خوش‌فرم داشته باشند. ورزش پرورش اندام و بدنسازي از سال ۱۳۲۲ براي نخستين بار وارد كشورمان شد. اما همواره با اما و اگرهاي زيادي همراه بوده است، در اين صفحه به كمك مرتضي كامراني، يكي از پيشكسوتان ورزش پرورش اندام به برخي از سؤال‌هاي رايج درباره اين ورزش پاسخ داده‌ايم.

آيا بدنسازي يك ورزش به‌حساب مي‌آيد؟

اين يك سؤال اساسي در مواجهه با ورزش پرورش اندام به شمار مي‌رود. اينكه بالاخره بايد بدنسازي را يك رشته ورزشي مستقل به‌حساب بياوريم يا اينكه آن را به نوعي مكمل ورزش‌هاي ديگر بدانيم. در تعريف ورزش بدنسازي آمده، ورزشي است كه در آن فرد بدنساز با انجام تمرينات مختلف قدرتي و استقامتي روي عضلات خود همراه با تغذيه مناسب و استراحت كافي به بدني ايده‌آل و متناسب مي‌رسد. واژه پرورش اندام بيشتر به افزايش حجم در اين ورزش اشاره دارد و واژه تناسب اندام براي تقويت عضلات ضعيف به‌كار مي‌رود. به هر حال هنوز هم كه هنوز است خيلي‌ها معتقدند كه بدنسازي و پرورش اندام نمي‌تواند در قامت يك ورزش تمام عيار قد علم كند.

چرا جوانان بيشتر دنبال بدنسازي مي‌روند؟


براي نمايش ادامه اين مطلب بايد عضو شويد !
نام کاربری :
رمز عبور :
تکرار رمز :
ایمیل :
نام اصلی :
کد امنیتی : *

اگر قبلا ثبت نام کرديد ميتوانيد از فرم زير وارد شويد و مطلب رو مشاهده نماييد !
نام کاربری :
رمز عبور :