درخواست مشاوره و ارسال سوال الو روانشناس در اینستاگرام الو روانشناس در تلگرام درخواست مشاوره و ارسال سوال الو روانشناس در اینستاگرام الو روانشناس در تلگرام

کارشناسی ارشد مجموعه هنرهای تصویری و طراحی (کد 1358)

t.me/alo_ravanshenas_ir :تلگرام " اَلو روانشناس "
  • تاریخ ارسال : جمعه 28 آذر 1393


هنر ، قريحه و خلاقيت در كنار سطح علمي مناسب ، مولد آثاري بي بديل در دنياي صنعتي زير است ،مقطع كارشناسي ارشد رشته مجموعه هنرهاي تصويري و طراحي داوطلب با ذوق و خلاق را بطور اساسي با مفاهيم و راهكارهاي كاربردي اين رشته آشنا مي‌كند
گرایشها و موقعیتهای شغلی کارشناسی ارشد مجموعه هنرهای تصویری و طراحی (کد 1358)

گرایش های هنرهای تصویری و طراحی در مقطع کارشناسی ارشد

اين رشته در آزمون سال 94 داراي 6 گرايش است كه مهمترين آنها گرايش‌هاي تصوير متحرك (انيميشن)، ارتباط تصويري، تصويرسازي، نقاشي و عكاسي است. توضيحات مربوط به هر گرايش به طور جداگانه در قسمت گرایش ها آورده شده است.

1ـ تصوير متحرك (انيميشن): انیمیشن هنر ساخت تصاویر متحرک و پویای دو بعدی یا سه بعدی است که با استفاده از طرح‌ها و رنگ‌های جذاب با هدفی رسانه‌ای ساخته می‌شود.

توانایی های لازم: دانشجوی این رشته (انیمیشن) باید طراحی را به خوبی بشناسد و با قوانین حرکتی و ترکیب بندی تصاویر آشنا باشد.2ـ ارتباط تصويري: هنر ارتباط تصویری حیطه بسیار وسیعی را در بر‌می‌گیرد که از آن جمله می‌توان به نوشتن زیبای کلمات، رسم منحنی و نمونه‌های آماری، تهیه آگهی مطبوعاتی و پوستر، صفحه‌آرایی و ده‌ها مورد دیگر اشاره کرد. به زبان دیگر کلیه طر‌ح‌هایی که به وسیله چاپ قابل انتشار هستند، طرح گرافیکی می‌باشند. هدف‌ رشته‌ ارتباط‌ تصویری‌ آموزش‌ این‌ هنر در دانشگاه‌ها و مراکز آموزش‌ عالی‌ است. در واقع رشته ارتباط تصویری توانایی‌های‌ دانشجویان‌ در امور تبلیغات‌ فرهنگی‌ یا تجاری‌ را ارتقا می‌دهد که‌ در این میان تبلیغات‌ فرهنگی‌ شامل‌ تصویرسازی‌ کتب‌، ساخت‌ پوستر، تبلیغات‌ برای‌ نشریات‌ و جراید مانند صفحه‌آرایی‌ و آگهی‌های‌ مطبوعاتی‌ می‌شود و تبلیغات‌ تجاری‌ نیز شامل‌ تبلیغات‌ نمایشگاه‌های‌ بازرگانی‌ مانند غرفه‌سازی‌ و غرفه‌آرایی‌ یا تبلیغات‌ برای‌ کالاهای‌ مختلف‌ است‌. رشته ارتباط تصويري از جمله رشته‌هايي است كه با استفاده از امكانات و وسايل فني جديد و از طريق ارائه تصوير، ارتباطي را كه از راه كلام و يا از طريق ساير هنرها امكان‌پذير نيست، برقرار مي‌سازد. رشته پر رمزو راز گرافيك در همه محيط‌ ها با همه سلائق براي خود جايي باز كرده و در ارتباط با صنعت نيز به هنرنمايي پرداخته است.گرافيك زبان تصويري است، استفاده از علائم، سمبل‌ها، خطوط، منحني‌ها و نمادها در كنار رنگ‌هاي موزون و حساب شده دنيايي از حرف و معنا را در خود جاي داده است.

توانایی‌های‌ لازم :دانشجوی‌ ارتباط‌ تصویری‌ باید علاوه‌ بر خلاقیت‌، نسبت به رشته خود علاقه‌مند بوده و طراحی‌ قوی‌ و زبردست‌ باشد. چون‌ طراحی‌ اساس‌ کار یک‌ گرافیست‌ است‌ و در ضمن‌ باید با رنگ‌ به‌ عنوان‌ عامل‌ تکمیل‌کننده‌ فرم‌ آشنا باشد. همچنین‌ یک‌ طراح‌ باید با شاخه‌های‌ مختلف‌ هنری‌ آشنایی‌ کامل‌ داشته‌ باشد. از آنجاكه‌ یک‌ گرافیست‌ امکان‌ دارد از تکنیک‌های‌ عکاسی‌، چاپ‌، خوشنویسی‌، نقاشی‌، طراحی‌ صنعتی‌، اصول‌ و مبانی‌ صنایع‌ دستی‌ در کارش‌ استفاده‌ کند‌ و پیام‌ مورد نظرش‌ را به‌ مرحله‌ اجرا برساند، لازم‌ است‌ با علومی‌ مثل‌ جامعه‌شناسی‌، روانشناسی‌، بازاریابی‌ و ادبیات‌ آشنا باشد زیرا یک‌ پیام‌ تبلیغاتی‌ باید با توجه‌ به‌ مخاطب‌ آن‌ ساخته‌ شود؛ یعنی‌ باید توجه‌ داشت‌ که‌ مخاطب‌ این‌ پیام‌ از نظر فرهنگی‌، اقتصادی‌ و خواسته‌ها و علایق‌ در چه‌ سطحی‌ است‌. گفتنی‌ است‌ که‌ دانشجویان‌ این‌ رشته‌ به‌ صورت‌ نیمه‌متمرکز گزینش‌ می‌شوند؛ یعنی‌ علاوه‌ بر آزمون‌ علمی‌، استعداد و خلاقیت‌ دانشجویان‌ در یک‌ آزمون‌ عملی‌ نیز سنجیده‌ می‌شود.

..


براي نمايش ادامه اين مطلب بايد عضو شويد !
نام کاربری :
رمز عبور :
تکرار رمز :
ایمیل :
نام اصلی :
کد امنیتی : *

اگر قبلا ثبت نام کرديد ميتوانيد از فرم زير وارد شويد و مطلب رو مشاهده نماييد !
نام کاربری :
رمز عبور :