درخواست مشاوره و ارسال سوال الو روانشناس در اینستاگرام الو روانشناس در تلگرام درخواست مشاوره و ارسال سوال الو روانشناس در اینستاگرام الو روانشناس در تلگرام

ساديسم

t.me/alo_ravanshenas_ir :تلگرام " اَلو روانشناس "
  • تاریخ ارسال : شنبه 11 بهمن 1393
انواع انحرافات
انحرافات جنسي بسیار متنوع و گسترده‌اند و به نظر مي‌رسد با پيچيده‌تر شدن زندگي ماشيني بر تنوع اين نوع انحرافات نيز اضافه شود.
در ذيل فهرستي از انحرافات جنسي که شيوع بيشتري دارد ذکر مي‌شود:

ساديسم(Sadism): ساديسم عبارت از انحرافي است که شخص مبتلا به آن فقط از راه شکنجه دادن به جفت جنسي خود، به کسب شعف و لذت جنسي نائل مي‌شود.
به معناي اعم: شخص مبتلا به ساديم که او را « ساديک» مي‌گويند، انساني است که اصولا ميل به‌ آزار و شکنجه دادن ديگران و همچنين ايجاد انهدام و نيستي در او يک ميل طبيعي است.
انحراف ساديسم که در زبان فارسي به آن « دگر آزاري» تعبير کرد داراي انواعي است:
1.ساديسم ذهني: حالتي است که شخص ساديک، بجاي اينکه به ديگران آزار و اذيت وارد کند صحنه‌هاي اعمال ساديسم را در ذهن خود، مجسم مي‌کند و از آنها لذت مي‌برد.
2.ساديسم سمبوليک: يک حالت انحرافي و غير عادي رواني است که مبتلايان آن، بجاي وارد کردن زجر و شکنجة بدني به ديگران، کوشش مي‌کنند با تحميل حالات مخرب رواني ( تمايل به توهين و تحقير کردن و پايمال کردن شخصيت افراد) نسبت به آنها، براي خود يک حالت ارضاء و تشفي رواني ايجاد کنند.
3.ساديسم بدني: افراد مبتلا به ساديسم بدني( واقعي) کسب لذت و شعف جنسي را در تحميل آزار و اذيت بدين و ايجاد دردهاي جسمي براي ديگران مي‌بينند و اين اعمال را بعضي اوقات حتي تا مرحلة قتل و کشتار مرتکب مي‌شوند.


براي نمايش ادامه اين مطلب بايد عضو شويد !
نام کاربری :
رمز عبور :
تکرار رمز :
ایمیل :
نام اصلی :
کد امنیتی : *

اگر قبلا ثبت نام کرديد ميتوانيد از فرم زير وارد شويد و مطلب رو مشاهده نماييد !
نام کاربری :
رمز عبور :