درخواست مشاوره و ارسال سوال الو روانشناس در اینستاگرام الو روانشناس در تلگرام درخواست مشاوره و ارسال سوال الو روانشناس در اینستاگرام الو روانشناس در تلگرام

درخت بکارید تربیت درو کنید

t.me/alo_ravanshenas_ir :تلگرام " اَلو روانشناس "
درخت بکارید تربیت درو کنید
  • تاریخ ارسال : جمعه 15 اسفند 1393
والدین هوشیار و آگاه، پدر و مادرهایی هستند که با خودشان می‌اندیشند چگونه می‌توان از هرفرصتی برای تربیت بچه‌ها استفاده کرد.

تربيت مقوله‌اي زمان‌بندي شده و محدود نيست. تربيت پيوسته و آهسته است كه مي‌تواند اثرگذاري مطلوب داشته باشد. درخت، درختكاري و طبيعت، از ابزارهايي است كه والدين مي‌توانند از آنها به نفع تربيت بچه‌ها بهره بگيرند. ما به شما مي‌گوييم كه چگونه مي‌توانيد با كاشتن يك نهال ساده، باب تربيتي جديدي را براي فرزند خود باز كنيد.
بچه‌ها را نگهبان طبيعت تربيت كنيد

طبيعت، براي زندگي سالم امروز و آينده بچه‌ها لازم است و اين حق آنهاست كه طبيعت سبز براي آنها هم باقي بماند. اگر قرار باشد طبيعت براي بچه‌ها محفوظ بماند، بچه‌ها بايد نگهباني و مراقبت از آن را هم ياد بگيرند.
اگر بچه‌ها فايده طبيعت براي زندگي را بدانند و آن را همانطور كه حق بزرگ‌ترهاست، حق خودشان بدانند، مي‌توانند از طبيعت مراقبت كنند. براي آنكه كودكتان نگهبان طبيعت شود از اين راه‌ها كمك بگيريد:

* براي بچه‌ها از كمك طبيعت به تأمين غذا و سالم‌سازي‌ هوا و چوب مفيد كه وسايل خانه و كتاب را از آن مي‌سازند و لذت بردن از زيبايي‌هاي طبيعت بگوييد.

* درخت‌ها و گياهان هم مثل ما جان دارند. براي آنكه مفهوم زنده بودن درختان را به كودكان منتقل كنيد، وقتي با كودكتان از كنار درختان عبور مي‌كنيد به آنها سلام كنيد، براي درخت كنار خانه‌تان اسم بگذاريد، از كلمه‌هايي مثل بيا به درخت با آب دادن غذا بدهيم و... استفاده كنيد و حتي مي‌توانيد تخيل آنها را فعال كنيد و بعد از آب دادن به درخت‌ها به كودك بگوييد كه «درخت با تكان دادن برگ‌هايش دارد از تو تشكر مي‌كند».

* درخت‌ها و طبيعت، مورد علاقه و سفارش اسلام هستند. اسلام ثواب زياد و مادام‌العمري براي درخت كاشتن تا روزي كه آن درخت وجود دارد به باغبانش وعده مي‌دهد. با اين حساب مي‌توانيد قرار انجام يك ثواب بزرگ را به بچه‌ها وعده دهيد و در روز مقرر برايشان بگوييد كه اين ثواب درختكاري است. اگر بچه‌ها درخت كاشتند به آنها خسته نباشيد بگوييد و آنها را متوجه رضايت خدا از آنها بكنيد.
بچه‌هايي با هوش معنوي

چطور به كمك طبيعت بچه‌هاي بهتري تربيت كنيم؟


براي نمايش ادامه اين مطلب بايد عضو شويد !
نام کاربری :
رمز عبور :
تکرار رمز :
ایمیل :
نام اصلی :
کد امنیتی : *

اگر قبلا ثبت نام کرديد ميتوانيد از فرم زير وارد شويد و مطلب رو مشاهده نماييد !
نام کاربری :
رمز عبور :