درخواست مشاوره و ارسال سوال الو روانشناس در اینستاگرام الو روانشناس در تلگرام درخواست مشاوره و ارسال سوال الو روانشناس در اینستاگرام الو روانشناس در تلگرام

کوچولوی حسادت‌برانگیز

t.me/alo_ravanshenas_ir :تلگرام " اَلو روانشناس "
کوچولوی حسادت‌برانگیز
  • تاریخ ارسال : چهارشنبه 20 اسفند 1393
به دنیا آمدن فرزند جدید، دنیای دیگری را به روی پدر و مادر می‌گشاید و تغییرات زیادی برای آنها به همراه می‌آورد.

والدين بايد انرژي بسياري را براي آماده‌سازي‌ محيط تا زمان ورود اين نوزاد جديد صرف كنند؛ علاوه بر اين مقدار زيادي از توجه آنان معطوف به اين عضو جديد و نيازهاي اساسي او خواهد شد و مواجهه با اين تغييرات اگر به‌خوبي صورت نگيرد ناسازگاري فرزند بزرگ‌تر را به همراه خواهد داشت.

به‌طور قطع حس حسادت در اين شرايط بر كودك بزرگ‌تر غلبه مي‌كند و باعث بروز رفتارهاي پرخاشگرانه از سوي او مي‌شود. ممكن است او به دور از چشم پدر و مادر به جاي ابراز علاقه به خواهر يا برادر كوچك‌تر، ‌به آزار نوزاد تازه متولد شده دست بزند و يا دچار اضطراب، شب ادراري، ناخن جويدن و ... شود. پس كسب مهارت پيش از تولد فرزند دوم نكته مهمي است كه نبايد پدران و مادران از آن غافل شوند. اگر آنها به اين نكات مهارتي به‌خوبي توجه داشته باشند قطعا حس حسادت فرزند بزرگ‌ترشان پس از تولد نوزاد به علاقه و مهرباني تبديل خواهد شد. به‌عبارت ساده‌تر بايد گفت با تولد يك فرزند جديد، ارتباطات جديدي بين اعضاي خانواده شكل مي‌گيرد كه تا پيش از آن وجود نداشته و اگر تمهيدات و مهارت‌هاي لازم براي مديريت اين روابط جديد انديشيده نشده باشد، ممكن‌است اين اجتماع كوچك بسيار دوست‌داشتني، دچار مشكلات زيادي شود، به‌خصوص اگر فاصله سني فرزند دوم با فرزند اول ، بيش از 3سال باشد.
با لحن ساده به فرزندمان بگوييم كه خواهر و برادري در راه است

خوب است هر زمان كه متوجه وجود فرزند دوم مي‌شويم، با لحني ساده به فرزندمان بگوييم كه خواهر يا برادري در راه است كه مي‌خواهد با او دوست وهمبازي شده و او را از تنهايي در بياورد. بهتر است براي نمونه، خوبي‌هاي خانواده‌هايي كه بيشتر از يك فرزند دارند را براي او يادآوري كنيد تا او حس داشتن يك خانواده بزرگ‌تر را بيش از گذشته درك كند.
از طرف كودك اول براي نوزاد هديه بخريد


براي نمايش ادامه اين مطلب بايد عضو شويد !
نام کاربری :
رمز عبور :
تکرار رمز :
ایمیل :
نام اصلی :
کد امنیتی : *

اگر قبلا ثبت نام کرديد ميتوانيد از فرم زير وارد شويد و مطلب رو مشاهده نماييد !
نام کاربری :
رمز عبور :