درخواست مشاوره و ارسال سوال الو روانشناس در اینستاگرام الو روانشناس در تلگرام درخواست مشاوره و ارسال سوال الو روانشناس در اینستاگرام الو روانشناس در تلگرام

ارث و خوش بینی

t.me/alo_ravanshenas_ir :تلگرام " اَلو روانشناس "
  • تاریخ ارسال : یکشنبه 30 فروردين 1394
خوش بینی و عموماً مثبت نگری از منظر روانشناسی خصوصاً در این اواخر از اهمیت زیادی برخوردار بوده است ، و افرادی همانند « مارتین سلیگمن » از دانشگاه پنسیلوانیا و « سیکزنت میهالی » مجارستانی تبار از دانشگاه شیکاگو با برافراشتن پرچمی به نام « روانشناسی مثبت اندیشی » به این دیدگاه ، بیشتر دامن زده اند .

پدر و مادر پرخاشگر فرزندان پرخاش کننده ، پدر و مادر اهل موسیقی فرزندانی با ذوق موسیقی دارند . فرزندان افراد نابغه اغلب با هوش هستند . پدر و مادر خوش بین هم شانس داشتن فرزندان خوش بین را دارند و همین طور بدبین ها فرزند بدبین خواهند داشت . دو فرضیه دیگر هم وجود دارد ، یکی اینکه کودکان وارث ژن پدر و مادر خویش بوده و ترکیبی از کدژنهای پرخاشگر ، علاقه مند به موسیقی ، نبوغ ، خوش بینی و بدبینی را دارند . دیگر آنکه پدر و مادر محیطی را فراهم سازند که فرزندشان پرخاشگری ، علاقه به موسیقی ، نبوغ و خوش بینی و یا بد بینی را فرا می گیرد یافته های جدید دانشمندان نشان می دهد که خوش بینی افراد ژنتیکی است و به ارث بردن « ژن شادی » دلیل خوش بین بودن افراد را آشکار می کند .


براي نمايش ادامه اين مطلب بايد عضو شويد !
نام کاربری :
رمز عبور :
تکرار رمز :
ایمیل :
نام اصلی :
کد امنیتی : *

اگر قبلا ثبت نام کرديد ميتوانيد از فرم زير وارد شويد و مطلب رو مشاهده نماييد !
نام کاربری :
رمز عبور :