درخواست مشاوره و ارسال سوال الو روانشناس در اینستاگرام الو روانشناس در تلگرام درخواست مشاوره و ارسال سوال الو روانشناس در اینستاگرام الو روانشناس در تلگرام

یه داوطبل باهوش......

t.me/alo_ravanshenas_ir :تلگرام " اَلو روانشناس "
  • تاریخ ارسال : چهارشنبه 27 مهر 1390
داوطلبان کنکور که اهداف مشخصی را در ذهن خود ترسیم کردهاند، برای رسیدن به آن سخت میکوشند. اما عدهای هم هنوز در فکر یک شروع خوب هستند و ... تو در کدام وضعیت هستی؟

تا به حال فکر کردهای که رتبههای نامطلوب سالهای قبل، در طول سال چه رفتارهایی داشتند؟ چگونه فکر میکردند؟ و ...

اگر احساس تنبلی، بیحوصلگی و ... داری، باید بدانی که اینها جزو ویژگیهای رتبههای نامطلوب سالهای گذشته است. چند سال قبل داوطلبی ادعا میکرد که خیلی باهوش است اما نمیتواند زیاد درس بخواند. من در پاسخ گفتم که اتفاقاً خیلی هم کمهوش هستی. در واقع IQ (هوش یادگیری) این داوطلب بالا بود یعنی می توانست ریاضی و فیزیک و ... و مطالب درسی را خوب یاد بگیرید اما EQ (هوش هیجانی) که توانایی کنترل هیجانات است، در این داوطلب پایین بود.

به نظر شما داوطلبی که درک نمیکند کسب رتبهی مطلوب و قبولی در یک رشته/ شهر خوب میتواند در موفقیت او نقش داشته باشد، باهوش است؟
و اگر داوطلبی موفقیت در کنکور برایش مهم باشد، اما خوب درس نخواند، باهوش است؟
یا داوطلبی که وسوسهها و تفریحات غیردرسی (کامپیوتر و تلویزیون و ...) سبب میشود او کم درس بخواند از هوش بالایی برخوردار است؟براي نمايش ادامه اين مطلب بايد عضو شويد !
نام کاربری :
رمز عبور :
تکرار رمز :
ایمیل :
نام اصلی :
کد امنیتی : *

اگر قبلا ثبت نام کرديد ميتوانيد از فرم زير وارد شويد و مطلب رو مشاهده نماييد !
نام کاربری :
رمز عبور :