درخواست مشاوره و ارسال سوال الو روانشناس در اینستاگرام الو روانشناس در تلگرام درخواست مشاوره و ارسال سوال الو روانشناس در اینستاگرام الو روانشناس در تلگرام

بخش مطالب روان شناسی:احترام در نزدیک ترین ارتباط...

t.me/alo_ravanshenas_ir :تلگرام " اَلو روانشناس "
  • تاریخ ارسال : شنبه 14 آبان 1390
همسر

یكی از مسائلی كه با رعایت آن می‌توان كانون گرم خانواده را حفظ كرد احترام گذاشتن است. وقتی احترام گذاشتن یكی از اركان زندگی باشد خیلی از اتفاق‌ها نمی‌افتد مثلا وقتی احترام هست دیگر توهین وجود ندارد، وقتی احترام هست دلخوری كمتری پیش می‌آید و زن و شوهر به هم نزدیك‌تر و علاقمندتر می‌شوند و... گاهی زن و شوهر‌ها فكر می‌كنند كه قرار نیست همدیگر را دوباره ببینند و گاهی در میان جر و بحث‌های زناشویی به هم بی‌احترامی می‌كنند و نمی‌دانند كه این كار تنها باعث دوری و كمرنگ شدن علاقه همسرانشان به آنها می‌شود. نكته جالب این است كه احترام یا در همه ابعاد وجود دارد یا در هیچ ابعادی نیست. مثلا فردی كه نمی‌تواند به خود احترام بگذارد نمی‌تواند به شما نیز احترام بگذارد یا فردی كه به خانواده خود بی‌احترامی می‌كند به خانواده شما نیز بی‌احترامی خواهد كرد. حال برای این‌كه بتوانیم ابعاد احترام‌گذاشتن را بشناسیم به توضیح هركدام از آنها می‌پردازیم.

احترام به خود

احترام گذاشتن به طور كلی به معنی حفظ حریم است و وقتی صحبت از احترام به خود است یعنی فرد حریم خود را نگه می‌دارد. همان‌طور كه گفتیم تا كسی نتواند به خود احترام بگذارد دیگران را نیز نمی‌تواند محترم شمارد. برای این‌كه بتوانید احترام به خود را بخوبی درك كنید بعضی از مظاهر احترام به خود را می‌شماریم:براي نمايش ادامه اين مطلب بايد عضو شويد !
نام کاربری :
رمز عبور :
تکرار رمز :
ایمیل :
نام اصلی :
کد امنیتی : *

اگر قبلا ثبت نام کرديد ميتوانيد از فرم زير وارد شويد و مطلب رو مشاهده نماييد !
نام کاربری :
رمز عبور :